All Products
-
Charles SThe performance and reliability of Tecgen generator sets we purchased have been outstanding. They have seamlessly provided uninterrupted power supply during crucial times, ensuring the smooth operation of our business. Furthermore, your team's professionalism and dedication in assisting us throughout the purchasing process have been commendable. -
Hannah GordonDear Tecgen, I would like to express my gratitude for the excellent genset you have provided. Our order of the Yandgong Genset have exceeded our expectations. The performance and reliability of Genset have been outstanding, ensuring uninterrupted power supply for our business. We are looking forward to continuing our partnership with Tecgen Genset.
Keywords [ cummins ] match 296 products.
Frequency 50hz Cummings Gen Sets 18kw 22kw 32kw Prime Power Output
| Power Output: | 20kVA--2500kVA |
|---|---|
| Engine Brand: | Cummins |
| Warranty: | 18 Months |
50HZ Cumins Dg Set 23KVA 28KVA 40KVA Silent Type
| Power Output: | 20kVA--2500kVA |
|---|---|
| Engine Brand: | Cummins |
| Voltage: | 220V, 240V, 440V 460V And Other Voltage Is Optional |
Silent 84kW diesel genset Cummins diesel generators with DEIF controller for continuous use
| Type: | Open / Silent Type |
|---|---|
| Product Name: | Cummins Diesel Generator |
| Frequency: | 60Hz / 1800rpm |
Soundproof Type Cummins 125kVA Diesel Generator Set for hosipital Emergeny Power Generator Set
| Product: | Cummins Diesel Generator |
|---|---|
| Type: | Silent Type |
| Frequency: | 60Hz |
Cummins Generator Set Low Nosie Cummins 200kVA Diesel Generator Set Competitive Price in Genset Market
| Product: | Cummins Low Noise Genset |
|---|---|
| Frequency: | 50Hz |
| Rate Voltage: | 400 / 230V |
Cummins 100kW/110kW Genset TG138C/TG138CS/TG151C/TG151CS 6BTAA5.9-G2 Engine
| Output: | 125kVA / 138kVA |
|---|---|
| Product: | Cummins Generators |
| Rate Voltage: | 400 / 230V |
55KVA 44KW Cummins Diesel Standby Generator 50KVA 40KW Diesel Generator With Cummins 4BTA3.9-G2
| Product Namee: | Cummins Diesel Generator |
|---|---|
| Genset Type: | Open Or Silent |
| Engine Brand: | Cummins |
Cummins 80kVA Diesel Generator Silent Type Low Noise Diesel Generator for Industrial Needs
| Product: | Cummins Genset |
|---|---|
| Frequency: | 50Hz |
| Rate Voltage: | 400 / 230V |
Cummins 80kVA Diesel Generator Silent Type Low Noise Diesel Generator for Industrial Needs
| Product: | Cummins Genset |
|---|---|
| Frequency: | 50Hz |
| Rate Voltage: | 400 / 230V |
400V 230V Silent Power Generators Powered By DCEC Cummins Engine
| Product: | Cummins Silent Diesel Generator |
|---|---|
| Frequency: | 50Hz |
| Rate Voltage: | 400 / 230V |


