All Products
-
Charles SThe performance and reliability of Tecgen generator sets we purchased have been outstanding. They have seamlessly provided uninterrupted power supply during crucial times, ensuring the smooth operation of our business. Furthermore, your team's professionalism and dedication in assisting us throughout the purchasing process have been commendable. -
Hannah GordonDear Tecgen, I would like to express my gratitude for the excellent genset you have provided. Our order of the Yandgong Genset have exceeded our expectations. The performance and reliability of Genset have been outstanding, ensuring uninterrupted power supply for our business. We are looking forward to continuing our partnership with Tecgen Genset.
Keywords [ cummins ] match 296 Products.
60Hz 20kW Silent genset silent Cummins generator with 100A ATS box for residential backup power
| Type: | Silent / Mobile Type |
|---|---|
| Product Name: | Cummins Diesel Generator |
| Frequency: | 60Hz / 1800rpm |
50HZ 150KVA 120KW Cummins Diesel Generators , Cummins Genset Generator
| Product Namee: | Cummins Diesel Generator |
|---|---|
| Genset Type: | Open Or Silent |
| Engine Brand: | Cummins |
CCEC Cummins Industrial Generator
| Product: | 800kW Cummins Diesel Genset |
|---|---|
| Prime Output: | 800kW / 1000kVA |
| Standby Output: | 880kW / 1100kVA |
Stamford Cummins Diesel Generators 50HZ 380V 30kVA 24kW
| Product Namee: | Cummins Diesel Generator |
|---|---|
| Genset Type: | Open Or Silent |
| Engine Brand: | Cummins |
Water Cooled Cummins Diesel Generators 35kW 40kVA Gen Power Diesel Generator
| Product Namee: | Cummins Diesel Generator |
|---|---|
| Genset Type: | Open Or Silent |
| Engine Brand: | Cummins |
475kVA Cummins Quiet Outdoor Generator Low Noise Soundproof
| Product: | Cummins Outdoor Genset |
|---|---|
| Frequency: | 50Hz |
| Rate Voltage: | 400 / 230V |
500KVA Cummins Diesel Engine Generator With Soundproof Canopy Cummins 400kw Generator
| Product Namee: | Cummins Diesel Generator |
|---|---|
| Genset Type: | Open Or Silent |
| Engine Brand: | Cummins |
500KW Cummins Industrial Generators 550KW Cummins Engine Stamford Alternator
| Product Namee: | Cummins Diesel Generator |
|---|---|
| Genset Type: | Open Or Silent |
| Engine Brand: | Cummins |
640kW Container silent generator silent Cummins genset for bank emergency power use
| Genset Name: | ISO Container Silent Genset |
|---|---|
| Silent Canopy: | Standard 20ft Container Canopy |
| Frequency: | 50Hz |
Soundproof Heavy Duty 100kW 125 Kva Cummins Generator
| Product Namee: | Cummins Diesel Generator Set |
|---|---|
| Genset Type: | Open Or Silent |
| Engine Brand: | Cummins |


